De afgelopen maanden heeft onze leverancier Tournament Software intensief met ons samengewerkt aan de verdere ontwikkeling van de Online Toernooiplanner. Naast de reguliere testen is er tijdens meerdere testdagen met gebruikersgroepen veel aandacht besteed aan de performance en stabiliteit van het systeem.
In de nieuwste versie zijn meerdere belangrijke verbeteringen doorgevoerd die het organiseren van toernooien verder ondersteunen. Tegelijkertijd werken we nog aan aanvullende functionaliteiten die het gebruik verder verbeteren. Deze verwacht onze leverancier rond 1 april of kort daarna beschikbaar te stellen.
We begrijpen dat sommige clubs nog vragen hebben of terughoudend zijn om dit seizoen al volledig over te stappen naar de online toernooiplanner, mede door ervaringen met eerdere versies. Deze signalen nemen wij serieus en begrijpen we. Daarom hebben we onze leverancier gevraagd een tijdelijke keuzeoptie te bieden en een testomgeving beschikbaar te stellen.
Alle toernooien hebben standaard toegang tot de Online Toernooiplanner, maar kunnen op verzoek tijdelijk ook gebruik blijven maken van de bestaande offline planner. Deze blijft beschikbaar tot 20 juli 2026, waarna de online omgeving zonder tijdig tegenbericht definitief leidend wordt.
Mocht je tot 20 juli 2026 gebruik willen maken van de offline toernooiplanner, stuur dan een mail naar helpdesk@tournamentsoftware.com onder vermelding van jouw toernooinummer en een reden waarom de online planner niet voorziet in jullie behoeften. Tournament Software zorgt dat jouw toernooi offline beschikbaar is en stuurt je kosteloos jouw licentie om gebruik te maken van de offline toernooiplanner. Als jouw toernooi na 20 juli plaatsvindt kun je de inschrijving openen in de online planner.
Let op: Het wisselen van de Online versie naar de Offline versie kan tot de startdatum van het toernooi. Houd er rekening mee dat alle werkzaamheden - behalve de inschrijvingen zelf - , opnieuw gedaan moeten worden in de Offline versie. De offline versie kent wel de bekende beperkingen, zoals het ontbreken van online koppelingen, gebruik van applicatie op één Windows computer/laptop, het handmatig publiceren van wijzigingen naar MijnKNLTB, een verouderde interface en het zelf verwerken van terugbetalingen.
We realiseren ons dat de overgang langer duurt dan gehoopt en dat dit – tezamen met de foutmeldingen – bij sommige organisatoren voor onzekerheid heeft gezorgd. Dat betreuren wij ten zeerste daar we als KNLTB een zorgplicht hebben om organisatoren zo goed mogelijk te faciliteren en ontzorgen. Als KNLTB zullen we ons maximaal inspannen om met Tournament Software te blijven werken aan verdere verbeteringen.
We hopen dat deze aanpak helpt om het nieuwe toernooiseizoen met vertrouwen te starten. Via deze pagina houden wij de meeste actuele informatie en statussen bij over de Online Toernooiplanner, hier vind je ook een overzicht welke toernooien georganiseerd kunnen worden in de Online Toernooiplanner.